לימודי ייעוץ פנסיוני

זוכרים את הימים שבהם כל אם עבריה הייתה רוצה שבנה יהיה עו"ד או רופא? במרוצת השנים אותה אם הייתה יכולה לחיות בשלום גם עם מקצועות מכניסים אחרים, כמו לעבוד בהייטק ואפילו שבנה יהיה שחקן כדורגל. בהתאם לתמורות שחלות בשווקים הגלובאליים, לכל תקופה יש את הכוכב העולה שלה. אז מה הדבר הבא בשוק התעסוקה?

המחאה החברתית בישראל והמשבר הפיננסי שפוקד את כלכלות העולם חידדו את המודעות לחשיבותו של החיסכון הפנסיוני. החוסך הפרטי התחיל להבין שהדאגה לפנסיה מתחילה עכשיו ושאם הוא לא יעשה את זה, המדינה בוודאי לא תעשה עבורו את העבודה. מגמות חשובות אלו בתודעתו של החוסך הופכים את הייעוץ הפנסיוני או שיווק פנסיוני למקצוע מבוקש ואת לימודי ייעוץ פנסיוני להשקעה נבונה. מה חשוב לדעת לפני שמתחילים לימודי ייעוץ פנסיוני?

לימודי ייעוץ פנסיוני – איך מתחילים?

נתחיל מהסוף: כדי לקבל רישיון ולהפוך יועצים פנסיונים, יש לעבור בחינות מטעם הרשות לניירות ערך והמפקח על הביטוח. קבלת הרישיון כרוכה גם בביצוע התמחות שאורכה כחצי שנה. לימודי ייעוץ פנסיוני אמורים להכין אתכם לאותן בחינות בצורה הטובה ביותר, ולכן חשוב שתבחרו בקפידה את מוסד הלימוד מתוך המבחר הקיים. לעומת מוסדות לימוד שמסתפקים ב 12 שנות לימוד, ישנם מקומות שעורכים מבחני קבלה וראיונות אישיים למועמדים.

לימודי ייעוץ פנסיוני – היכן הכי כדאי ללמוד?

השיקול החשוב ביותר הוא בחירת מוסד בעל מוניטין וניסיון מעשי. מדוע? דבר ידוע הוא שקיים פער, כמעט בכל תחום, בין החומר הנלמד לבין הפרקטיקה בשטח. חברה לייעוץ פנסיוני בעלת ניסיון מוכח בשוק תוכל להכין אתכם בצורה אופטימאלית גם לבחינות הרישוי ולא פחות חשוב – ל"חיים האמיתיים" שאחרי הבחינות. חברה לייעוץ פנסיוני  או סוכנות ביטוח תסייע לכם גם להשתלב בשוק העבודה במהלך הסטאז' או אחריו. שיקול חשוב נוסף הוא בחירת המוסד שמציע את המסלול המתאים ביותר עבורכם – מבחינת שעות לימוד והמקצועות הנלמדים. אם למשל אין ברשותכם תואר אקדמי תצטרכו להירשם למכינה הכוללת מקצועות בסיסיים כגון סטטיסטיקה וכלכלה.

בעקבות קבלת הרישיון תיפתח עבורכם הדלת לקשת רחבה של הזדמנויות – מעבודה כשכיר בחברת ביטוח או בית השקעות או יועץ פנסיוני בבנק ועד עבודה כעצמאי: יועץ פנסיוני עצמאי או סוכן שיווק פנסיוני בסוכנות ביטוח, בדרך להשגת בטחון תעסוקתי וכלכלי כאחד.

 
 
 
חדשות
ברוכים הבאים לאתר גמלה שירותי יעוץ פנסיוני.
אתם מוזמנים לקבל מידע באתר אודות ...
[לידיעה המלאה]
''למה לשלם כשאפשר בחינם?'' 03-2011
התפרסם מאמר של מנכ"ל המשרד "יעוץ פנסיוני, למה לשלם כשאפשר בחינם?" לצפייה יש ...
[לידיעה המלאה]
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
[לידיעה המלאה]
 

תכנון פיננסי פרישה שירותי תכנון פיננסי לקוחותינו ממליצים הזמנת פגישת תכנון פיננסי