ביטוח פנסיוני

מידי פעם, כאשר מתפרסמות בחדשות ידיעות על קשישים שבקושי מצליחים להתקיים מהקצבה הזעומה של הביטוח הלאומי, אנחנו זזים באי נוחות בכיסא. ככל שאנחנו מתבגרים אותה אי נוחות מתורגמת לדאגה של ממש – האם הפנסיה תצליח לקיים אותנו בכבוד? מטרתו העיקרית של ביטוח פנסיוני היא לשמור על אותה רמת חיים ממנה נהנינו לפני הפרישה. מהם הרכיבים של ביטוח פנסיוני שיסייעו לך לבטח את עתידך?

ביטוח פנסיוני – אילו אפשרויות עומדות בפניך?

ישנם שלושה אפיקים מרכזיים לחיסכון פנסיוני: קופת גמל, ביטוח מנהלים וקרן פנסיה. בעוד שקופת גמל משמשת כאפיק לחיסכון טהור, שני האפיקים האחרים מספקים גם כיסויים ביטוחים – ולכן בחרנו להתמקד בהם הפעם.

קרן פנסיה – יתרונות וחסרונות

קרן פנסיה מורכבת מחסכון ביטוח פנסיוני ומרכיב ביטוחי (ריסק), הכולל ביטוח חיים ואובדן כושר עבודה. ומה באשר לרכיב החיסכון? ובכן, קרן פנסיה מוזילה את עלותו של ביטוח פנסיוני, בשל דמי ניהול ודמי צבירה נמוכים בהשוואה לביטוח מנהלים: דמי ניהול בקרן פנסיה מהווים עד 6% מההפקדות השוטפות ודמי הצבירה מהווים עד כחצי אחוז מהצבירה הכספית הכוללת. יתרון נוסף הוא השקעה של 30% מכספי הקרן מאג"ח ממשלתי, המעניק תשואה סולידית ושקר נפשי לחוסך.

אך לא הכול ורוד עבור החוסכים באפיק זה. חיסכון פנסיוני במסלול זה כולל בתוכו אלמנט שנקרא ערבות הדדית, ומשמעותו אחת: גובה הפנסיה שתקבל מושפעת ממצבם של החסוכים האחרים הנמצאים יחד איתך בקרן. כך למשל ככל שאורך החיים עולה, קטנה הקצבה החודשית שתקבל לאחר פרישתך.

ביטוח מנהלים – יתרונות וחסרונות

גם ביטוח מנהלים כולל כיסויים ביטוחים דומים. בהחלט חשוב, אם כי פעמים רבות הצטרפות לתכניות שונות גורמת למצב של כפל ביטוחים, שבו המבוטח משלם פעמיים על אותו כיסוי ביטוחי. בדיקה מקיפה עם יועצים פנסיונים תסייע לך להימנע תשלום שלא לצורך.

החיסרון של קרן פנסיה הוא גם יתרונו של ביטוח מנהלים: מאחר ומדובר בחוזה בין המבוטח לחברת הביטוח, מרבית מרכיביו נשארים קבועים. כך למשל גובה ביטוח פנסיה של המבוטח לא ישתנה גם אם תוחלת החיים תעלה – נתון משמעותי ביותר בהתחשב בעלייה המתמדת בתוחלת החיים. לביטחון היחסי הזה יש מחיר, בדמות דמי ניהול וצבירה גבוהים יותר בהשוואה לקרן פנסיה.

איך בוחרים ביטוח פנסיוני?

ההבדלים השונים בין מסלולי החיסכון הפנסיוני השונים הם לא השיקולים היחידים. לצרכיו ומאפייניו של החוסך משקל מכריע: גילו, הכנסתו, מצבו הפיננסי ועוד. יועץ פנסיוני יסייע לך לבחור את האפיק המשתלם ביותר עבורך, שיבטיח מקסימום בטחון במינימום הוצאה. פגישה עם מתכנן פיננסי תחסוך לך סכומי כסף רבים שישמשו אותך לאחר הפרישה לגמלאות.
 
 
 
חדשות
ברוכים הבאים לאתר גמלה שירותי יעוץ פנסיוני.
אתם מוזמנים לקבל מידע באתר אודות ...
[לידיעה המלאה]
''למה לשלם כשאפשר בחינם?'' 03-2011
התפרסם מאמר של מנכ"ל המשרד "יעוץ פנסיוני, למה לשלם כשאפשר בחינם?" לצפייה יש ...
[לידיעה המלאה]
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
[לידיעה המלאה]
 

תכנון פיננסי פרישה שירותי תכנון פיננסי לקוחותינו ממליצים הזמנת פגישת תכנון פיננסי