חישוב פיצויים - פיטורין והבטחת זכויותיך

תוחלת החיים נמצאת בעלייה מתמדת, כאשר ההערכות הרווחות הן שאנשים שפורשים היום צפויים להאריך חיים עד גיל 90. המשמעות היא ברורה: כספי הפנסיה אמורים לפרנס אותנו בכבוד 20 שנה ויותר, וכדי לעשות זאת בהצלחה יש לעשות שימוש חכם בכספי החיסכון הפנסיוני. אחת הצמתים המרכזיות בדרך ליצירת עתיד כלכלי מבטיח היא הפיצויים שנקבל ממקום העבודה לפני הפרישה. מה חשוב לדעת?

חישוב פיצויי פיטורין

בבואנו לבצע חישוב פיצויי פיטורין לא מספיק לדעת כמה כסף אמור להיות משולם לנו. אפשרויות המיסוי המגוונות עשויות לשנות באופן מהותי את גובה הסכום שאנחנו אמורים לקבל בסופו של דבר. פנייה לייעוץ פנסיוני תאפשר לך לבצע תכנון מס שיוציא את המרב מכספי הפיצויים: כך למשל חישוב פיצויי פיטורין יכול להוביל להחלטה לבצע פריסת מס. מה זה אומר? במידה וכספי הפיצויים חייבים במס יהיה ניתן לפרוס אותם לתקופה של עד שש שנים. כתוצאה מכך אדם שעתיד למשל לצאת לפנסיה מוקדמת יוכל להרוויח מכך, היות ששיעורי המס נקבעים לפי גובה ההכנסה – שצפויה לרדת אחרי הפרישה.

האם אתה זכאי לפנסיה מוקדמת?

לעיתים חישוב פיצויי פיטורין אינו ממצה את כל הזכויות שמגיעות לעובד שנשלח הביתה. בדיקת הסכם העבודה עליו מופיע שמך עשוי לגלות שאחת מזכויותיך במקום העבודה היא פנסיה מוקדמת. בהנחה שטרם הגעת לגיל הפנסיה ומגיע לך ליהנות מפנסיה מוקדמת – החיסכון הפנסיוני שלך אמור להספיק למספר רב יותר של שנים. לכן כדאי לבצע יחד עם מתכננים פיננסים תכנון קפדני של ההכנסה החודשית תוך התחשבות במגוון רחב של שיקולים: הקצבה המתקבלת מביטוח לאומי, סכומים הצבורים בתכניות חיסכון, תשלומים לרשויות המס (מהם אינו פטור הפורש לפנסיה מוקדמת) ועוד.

משיכת כספי פיצויים – האם כדאי?

חישוב פיצויי פיטורין מעלה פעמים רבות דילמה לא פשוטה: קבלת סכומי כסף גדולים יכולה לגרום לנו להתמקד בטפל במקום בעיקר. בשיפוץ או מכונית שעליהם תמיד חלמנו במקום בצורך להתפרנס בכבוד מאותו הכסף בדיוק במשך עשרות שנים. נכון, עבדת קשה עבור כספי הפיצויים ויש לך כל זכות ליהנות מהם. אך לפני שאתה יוצא לחופשה או מסע קניות חשוב שתדע שאותם כספי פיצויים קרוב לוודאי ינגסו עשרות אחוזים מהפנסיה שלך. לכן עצתנו היא ליהנות מכספים אלו במועד המתאים, בו תזדקק להם יותר מכול: מידי חודש בחודשו למשך שארית ימי חייך.

סוף מעשה במחשבה תחילה – פנייה למתכנן פיננסי תאפשר לך לתכנן נכון את כספי הפנסיה ולפתוח ברגל ימין את הפרק הבא בחייך.

 
 
 
חדשות
ברוכים הבאים לאתר גמלה שירותי יעוץ פנסיוני.
אתם מוזמנים לקבל מידע באתר אודות ...
[לידיעה המלאה]
''למה לשלם כשאפשר בחינם?'' 03-2011
התפרסם מאמר של מנכ"ל המשרד "יעוץ פנסיוני, למה לשלם כשאפשר בחינם?" לצפייה יש ...
[לידיעה המלאה]
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
[לידיעה המלאה]
 

תכנון פיננסי פרישה שירותי תכנון פיננסי לקוחותינו ממליצים הזמנת פגישת תכנון פיננסי