ייעוץ פרישה – כיצד להפיק את המיטב?

העולם משתנה לנגד עינינו, ומשפיע באופן ישיר גם על החיסכון הפנסיוני. בעקבות השינויים התכופים בכל תחומי החיים ריכזנו עבורכם מספר מגמות מרכזיות המשפיעות על הפנסיה, והדרכים להתמודד עימם בצורה הטובה ביותר באמצעות יעוץ פנסיוני. ליווי אישי של איש מקצוע יספק תמונה ברורה על מצב החיסכון הפנסיוני שלכם ויאפשר לכם להפיק ממנו יותר.

ייעוץ פרישה – מהן ההשלכות של משיכת הכספים?

עם ההגעה לגיל פרישה, הנטייה בחלק גדול מהמקרים היא למשוך בבת אחת את הסכומים שהצטברו בחסכון הפנסיוני כאשר יש לנו את האפשרות לעשות זאת. האפשרות לקבל לידנו סכום כסף גדול בבת אחת מפתה ביותר – ומקנה לנו את ההרגשה שזכינו בלוטו... אך בשונה מזכייה בפרס, מדובר בכסף שחסכנו בעמל רב לאורך שנים רבות, ומשיכתו עלולה לצמק באופן משמעותי את קצבת הפנסיה שאמורה לפרנס אותה למשך שארית החיים.

טיול לחו"ל או בולמוס קניות מתפרץ יהיו נחמה קטנה מאוד לעומת הפגיעה ברווחה הכלכלית שלנו. הרי אף אחד לא רוצה (או יכול) להסתמך רק על קצבת הזקנה שנקבל מהמדינה. גם אם אתם בכל זאת מעוניינים למשוך כספים, כדאי לפחות להיוועץ ביועץ פנסיוני שיסביר מהן ההשלכות על כספי הפנסיה שלכם.

תכנון פיננסי אישי – העיקר הבריאות!

בין אם נרצה ובין אם לא, גיל הפרישה גורר אתו במקרים רבים גם התדרדרות במצב הבריאותי ככל שעולה תוחלת החיים. הגוף נחלש, ולעיתים מצריך טיפולים היכולים להיות קלים בלבד, אך גם עלולים להגיע לרמה של טיפולים תרופתיים זמניים או קבועים, או חלילה לניתוחים וסיעוד. עלינו לצפות מראש תרחיש שכזה ולהתכונן אליו מבעוד מועד, ע"י לקיחה בחשבון של עלויות רפואיות ובלתי צפויות. בסופו של פרישה יום, אין מדובר בפחד חסר בסיס, אלא במציאות יומיומית של רבים מהפורשים לפנסיה. תכנון פיננסי יאפשר לכם לנהל את החיסכון או הביטוח הפנסיוני בצורה הטובה ביותר, על מנת שתוכלו להישאר בריאים – לפחות עד 120...

עלייה בתוחלת החיים

עם התקדמות הטכנולוגיה והרפואה המודרנית, בנוסף למודעות לאורח חיים בריא, נוכל להאריך את חיינו עוד שנים רבות לאחר גיל הפרישה. עלינו לקחת בחשבון את העובדה שהכסף שחסכנו במהלך השנים, הוא למעשה השקעה ארוכת טווח, והוא אמור לשמש אותנו למעשה, לפרק זמן שיכול להגיע אף לשלושה עשורים ויותר.

שינויים במקדם הקצבה – איך הם משפיעים על הפנסיה שלך?

אחד הפרמטרים החשובים ביותר שקובעים את גובה הפנסיה שנקבל בעת פרישה הוא מקדם הקצבה: גובה הקצבה מחושב לפי סכום החיסכון הפנסיוני שצברנו חלקי מקדם הקצבה. למשל, אם צברנו 1,000,000 ₪ ומקדם הקצבה הוא 200, נקבל קצבה חודשית בגובה 5,000 ₪ (מיליון ש"ח לחלק למאתיים) החל מגיל הפרישה.

אז מהו השינוי הגדול?

עד תחילת שנת 2013 החוסכים בביטוחי מנהלים נהנו ממקדם קצבה קבוע, משמע הבטחת גובה הקצבה בעת הפרישה. מדובר היה בהטבה משמעותית, שכן באפיקי חיסכון אחרים כמו קרנות פנסיה, מקדם הקצבה עלה בהדרגה יחד עם תוחלת החיים – והביא להצטמקות החיסכון הפנסיוני. בעקבות העלייה המתמשכת בתוחלת החיים החליט המפקח על הביטוח לבטל הטבה זו החל משנת 2013 עבור מצטרפים חדשים עד גיל 60 – שכבר לא ייהנו ממקדם קצבה קבוע.

אל תוותרו על זכויותיכם!

מי כן ימשיך ליהנות מההטבה? כל מי שהצטרף לפוליסת ביטוח מנהלים לפני שנת 2013 (רובנו בעצם), ממשיכים ליהנות מאותם התנאים כל עוד הפוליסה שרירה וקיימת.  יחד עם זאת, יכול להיות שברשותינו פוליסה עם דמי ניהול גבוהים מאוד ואז יש לשקול להעביר את ביטוח המנהלים הקיים למוצר אחר. לכן, לפני שמבצעים ולו את השינוי הקטן ביותר בביטוחי מנהלים קיימים – חשוב לבדוק עם בעל מקצוע שוב ושוב האם זה באמת כדאי. אל תמהרו לוותר על זכויותיכם בלי שתהיה לכם אפשרות לתקן לאחר מעשה...

איך מוציאים מהפנסיה יותר, רגע לפני הפרישה?

גם כאשר מגיעים לגיל הפרישה, ניתן לשנות את גובה המקדם ולהשפיע על גובה הפנסיה. כך למשל אדם הרוצה להבטיח הבטחת הכנסה לבן הזוג גם אחרי שילך לעולמו, יוכל לעשות זאת תמורת מקדם קצבה גבוה יותר שיקטין את הפנסיה המתקבלת מידי חודש. סביר להניח שעל אותה הבטחת הכנסה יוותר פורש בודד (גרוש/אלמן/רווק) כדי לקבל פנסיה גבוהה יותר. בשל כל אלה ועוד מומלץ להיוועץ במתכנן פיננסי, כדי להוציא מהחיסכון הפנסיוני יותר – רגע לפני שיוצאים לפנסיה.

 ייעוץ פרישה: רגע לפני שפורשים לפנסיה

אחרי עשורים רבים של חיסכון ורגע לפני שמגיע הזמן ליהנות ממנו, אסור לוותר על ייעוץ פרישה. באמצעות ליווי מקצועי של מתכנן פיננסי רגע לפני הפרישה, תוכלו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר שישפיעו רבות על מצבכם הפיננסי מעתה ואילך. ייעוץ פרישה יסייע בניצול מרבי של הטבות המס שמגיעות לנו וניהול כספי הפרישה באופן הרווחי ביותר.

 

 
 
 
חדשות
ברוכים הבאים לאתר גמלה שירותי יעוץ פנסיוני.
אתם מוזמנים לקבל מידע באתר אודות ...
[לידיעה המלאה]
''למה לשלם כשאפשר בחינם?'' 03-2011
התפרסם מאמר של מנכ"ל המשרד "יעוץ פנסיוני, למה לשלם כשאפשר בחינם?" לצפייה יש ...
[לידיעה המלאה]
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
[לידיעה המלאה]
 

תכנון פיננסי פרישה שירותי תכנון פיננסי לקוחותינו ממליצים הזמנת פגישת תכנון פיננסי