בחירת סוכן ביטוח לעסק, איך עושים זאת?

תהליך הבחירה של מנהל ההסדר הפנסיוני צריך להיות שקול ולאחר בדיקת פרמטרים שונים: מקצועיות, המלצות, מערכות מידע, רמת שירות ועוד.

ישנם מעסיקים (עמותות, חברות ציבוריות, חברות בינלאומיות ועוד)המחוייבים לניהול מכרז לבחירת מנהל הסדר/סוכן ביטוח בצורה שקופה ואובייקטיבית וכך בעצם המעסיק פונה לגוף מקצועי שינהל עבורו את המכרז לבחירת סוכן הביטוח.

לפני זמן קצר פנתה אליי עמותה אשר עובדת עם סוכן ביטוח כבר למעלה מ15 שנים. אף אחד לא שאל (כולל המנכלים שהתחלפו) למה הם עובדים עם הסוכן הביטוח הקיים ומה היתרונות בעבודה מולו. מסתבר שסוכן הביטוח עובד עם העמותה מלפני שנים רבות ואינו נבחר ע"י מכרז ו/או הצגת יכולותיו. רשם העמותות שלח מכתב רשום לעמותה ובה מבקש לציין את הליך בחירת סוכן הביטוח שהתקיים ואם לא לערוך מכרז חדש שכזה וכך פנו אליי.

בחירת סוכן הביטוח לעסק הנו תהליך של ראיון סוכן הביטוח, בדיקת יכולותיו, בדיקת כשירותו ויכולת שלו מבחינת מערכות המידע התומכות. האם יכול להעניק שירות לעובדים בשוטף? האם יש לו גיבוי של כל הטפסים? האם יש לו יכולת מקצועית לתמוך במעסיק? מהם תהליכי הבקרה שמבצע בארגון? עבודה שוטפת מול רואה החשבון של העסק, דמי ניהול אטרקטיביים ככל הניתן למעסיק ולעובדיו.

המטרות ביציאת למכרז בחירת סוכן ביטוח/מנהל הסדר:
1. חוסר שביעות רצון של המעסיק מתפקוד סוכן הביטוח הקיים
2. חוסר שביעות רצון העובדים מסוכן הביטוח הקיים (עמלות גבוהות, שירות לא טוב)
3. אחת ל-3 שנים יציאה למכרז כדרך לבדוק את סוכן הביטוח ולשפר את המצב הקיים
4. שיפור תנאים ו/או דמי הניהול שמשלמים העובדים והמעסיק תוך התחיייבות ארוכת טווח מצד סוכן הביטוח ו/או הגופים המנהלים (חברת הביטוח/בית ההשקעות)

לידיעה,
חלק ניכר מהמעסיקים שמבצעים בעצמם את המכרז לבחירת סוכן הביטוח עושים זאת ללא ליווי מקצועי או לחילופין בליווי של סוכן הביטוח שהם בוחרים ולכן ההליך אינו מנוהל מקצועית ובצורה אובייקטיבית.

לסיכום, חשוב להעזר בגוף מקצועי אשר אינו בבלות חברת ביטוח/בית השקעות ואשר ייצג ת הצד של המעסיק בניהול המכרז בבחירת סוכן הביטוח וכך ישפר את התנאים של המעסיק והעובדים גם יחד.

שיהיה בהצלחה :->

ארז בן חורין
גמלה תכנון פיננסי
 
 
 
חדשות
ברוכים הבאים לאתר גמלה שירותי יעוץ פנסיוני.
אתם מוזמנים לקבל מידע באתר אודות ...
[לידיעה המלאה]
''למה לשלם כשאפשר בחינם?'' 03-2011
התפרסם מאמר של מנכ"ל המשרד "יעוץ פנסיוני, למה לשלם כשאפשר בחינם?" לצפייה יש ...
[לידיעה המלאה]
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
[לידיעה המלאה]
 

תכנון פיננסי פרישה שירותי תכנון פיננסי לקוחותינו ממליצים הזמנת פגישת תכנון פיננסי