ביטוחי מנהלים – כבר לא מניה בטוחה?

אם חשבתם שיוקר המחיה הנוכחי הוא בלתי נסבל, מה הייתם אומרים לו היו מקצצים לכם בבת אחת 30% מההכנסה הפנויה? בעקבות ההחלטה של משרד האוצר והמפקח על הביטוח לבטל משנת 2013 את ביטוחי המנהלים עם מקדם הקצבה המובטח, תסריט הבלהות של כולנו עשוי להתממש. מה ניתן לעשות כבר עכשיו כדי למנוע אותו?

משמעות ההחלטה על החיסכון הפנסיוני שלך

כדי להבין מהן השלכות ההחלטה על כל אחד מאיתנו, חשוב לדעת תחילה מהו מקדם קצבה: מידי חודש מופרשים כספים לביטוח מנהלים שלנו, עד הפרישה לפנסיה. איך נקבעת גובה הקצבה אותה נקבל מידי חודש עם פרישתנו לפנסיה? באמצעות לקיחת הסכום שצברנו בביטוח המנהלים וחלוקתו במקדם קצבה. כך לדוגמא אם נצברו בתכנית ביטוח מנהלים 600,000 ₪ ונחלק אותם במקדם הקצבה העדכני ליום הפרישה העומד על 150, נקבל 4,000 ₪ - גובה הקצבה החודשית לשארית חיינו.

אז מה השינוי הגדול?

מקדם הקצבה נותן ביטוי לתוחלת החיים: ככל שתוחלת החיים עולה, כך גם עולה מקדם הקצבה ובהתאם לכך גובה הקצבה החודשית יורד. כך למשל בעשורים האחרונים עלה מקדם הקצבה מ 150 ל 200. מה זה אומר מבחינתנו? שעל אותו סכום של 600,000 ₪, הקצבה החודשית שנקבל ביום הפרישה תרד מ 4,000 ל 3,000 ₪ - שחיקה של 25%!

עד עכשיו היה אפשר להצטרף לביטוח מנהלים עם מקדם קצבה קבוע, שמבטיח את גובה הקצבה שנקבל ביום הפרישה לפנסיה. אך ההחלטה הדרמטית לבטל את מקדם הקצבה הקבוע משנת 2013 תוביל לשחיקת גובה הקצבה ככל שתוחלת החיים תעלה. איך אפשר להיערך למצב החדש?

תכנון פיננסי – המניה הבטוחה שלך!

רובנו לא ממש יודעים מה בדיוק מצבו של החיסכון הפנסיוני שלנו. האם ידעתם, למשל, שאתם קרוב לוודאי משלמים ללא הצדקה עמלות מנופחות – שיקזזו מאות אלפי שקלים מהחיסכון הפנסיוני שלכם עד הפרישה? האם אתם מודעים לאפשרות שאתם משלמים פעמיים על ביטוחים שמספקים בדיוק את אותו הכיסוי? קבלת החלטות מושכלות כבר עכשיו תחסוך לכם הרבה מאוד כסף עד הפרישה.

ההחלטה שהתקבלה בנוגע לביטול מקדם הקצבה הקבוע היא רק אחת מתוך שורה של שינויים משמעותיים שחלים (ועוד יחולו) בשוק החיסכון הפנסיוני. כדי להתמודד עימם על הצד בטוב ביותר חשוב לפנות אל מתכנן פיננסי שבהתאם למאפיינים הייחודיים שלכם (גיל, מצב בריאותי, מצב כספי ועוד), יבנה עמכם תכנית פעולה להבטחת עתידכם הפיננסי.

 
 
 
חדשות
ברוכים הבאים לאתר גמלה שירותי יעוץ פנסיוני.
אתם מוזמנים לקבל מידע באתר אודות ...
[לידיעה המלאה]
''למה לשלם כשאפשר בחינם?'' 03-2011
התפרסם מאמר של מנכ"ל המשרד "יעוץ פנסיוני, למה לשלם כשאפשר בחינם?" לצפייה יש ...
[לידיעה המלאה]
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
[לידיעה המלאה]
 

תכנון פיננסי פרישה שירותי תכנון פיננסי לקוחותינו ממליצים הזמנת פגישת תכנון פיננסי