ייעוץ פנסיוני בבנק מול חברה לתכנון פיננסי

אחת הרכישות היקרות והמורכבות בחיינו היא ללא ספק רכישת דירה – על שלל הבירורים, הלוגיסטיקה ושיקולי המשכנתא שצריך לקחת בחשבון. באופן פרדוקסאלי, למרות העובדה ששווי החיסכון הפנסיוני אינו נופל ממחירה של דירה, בחירת המסלול הפנסיוני לא תמיד עומדת בראש מעייננו. איש המקצוע שאמור לסייע לנו בבחירת המסלול המתאים ביותר שיאפשר לנו לפרוש בכבוד עם בוא הזמן הוא היועץ הפנסיוני. מכיוון שבחירת הגורם המייעץ תשפיע באופן ישיר על החיסכון הפנסיוני שלך, בחרנו להשוות בין ייעוץ פנסיוני בבנק לבין חברה לייעוץ פנסיוני.

ייעוץ פנסיוני בבנק: זמן הוא כסף

אחד היתרונות הבולטים של ייעוץ פנסיוני בבנק טמון בעובדה שפגישת הייעוץ ניתנת חינם. מה יוצא לבנק מזה? ראשית, מתייעצים רבים אינם מודעים לעובדה שהבנק גובה מהם עמלת הפצה המצטברת עם השנים לכדי סכומים נאים – על חשבון כספי ביטוח הפנסיה שלכם. שנית, פגישת ייעוץ פנסיוני בבנק אורכת שעה לערך – בפרק זמן שכזה קשה מאוד לבחור מסלול חיסכון שמביא בחשבון את מכלול השיקולים הרלוונטיים: דוחות כספיים שונים, הסכמים במקום העבודה (אליהם נגיע בהמשך), ביטוחים קיימים (כגון ביטוח חיים),חישוב פיצויים ועוד. הזמן החסר שאינו מוקדש להבנה מלאה של צרכי המתייעץ עלולה לעלות לו ביוקר, ולגרום לו להפסדים של מאות אלפי שקלים מכספי הפנסיה שלו.

חברה לתכנון פיננסי – האם זה משתלם?

השירות שמעניקה חברה לתכנון פיננסי כרוך בתשלום, כביכול חיסרון בולט לעין בהשוואה לייעוץ פנסיוני בבנק. אך בזכות ייעוץ מעמיק יכול המתייעץ לחסוך מאות אלפי שקלים שיחווירו ביחס לתשלום של אלפי שקלים בודדים, עלותו של תהליך הייעוץ. על בסיס ניתוח יסודי של נתונים המתקבלים נבנית תכנית מותאמת אישית בתהליך שאורך שבועות בודדים. חברה לתכנון פיננסי תבדוק בין היתר את גובה דמי הניהול שאתה משלם, אפשרות לכפל ביטוחים וזכאותך להטבות מס שונות.

עוברים מדיבורים למעשים: איך מיישמים את המלצות היועץ?

גם ההמלצות הטובות ביותר שיספק היועץ הפנסיוני בבנק אינן שוות דבר מבלי היכולת ליישם אותן. מאחר והחוק אינו מתיר ליועץ הפנסיוני בבנק ליצור קשר עם המעסיק של המתייעץ, קיים קושי אמיתי ביישום ההמלצות. כמובן שמעבר לכך גם קוצר הזמן המאפיין את הייעוץ הפנסיוני בבנק מקשה על ליווי אמיתי של הלקוח עד לביצוע ההמלצות במלואן. תהליך התכנון הפיננסי שמעניקה חברת גמלה הוא מיסודו כאמור מקיף יותר. לכן ישנן חברות המעניקות ליווי מלא של הלקוח בעת ביצוע ההמלצות מול המעסיק או חברות הביטוח.

 
 
 
חדשות
ברוכים הבאים לאתר גמלה שירותי יעוץ פנסיוני.
אתם מוזמנים לקבל מידע באתר אודות ...
[לידיעה המלאה]
''למה לשלם כשאפשר בחינם?'' 03-2011
התפרסם מאמר של מנכ"ל המשרד "יעוץ פנסיוני, למה לשלם כשאפשר בחינם?" לצפייה יש ...
[לידיעה המלאה]
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
[לידיעה המלאה]
 

תכנון פיננסי פרישה שירותי תכנון פיננסי לקוחותינו ממליצים הזמנת פגישת תכנון פיננסי