תכנון פנסיוני לעצמאיים
 
חלומו הרטוב של כל שכיר הוא להפוך לעצמאי – שאף אחד לא "ישב לו על הראש" או יגזור עליו קופון. בפועל, ברוב המקרים לא מדובר בשאיפה של ממש, אלא במחשבה שנחמד להשתעשע עמה. רק למעט אנשים יש את האומץ לעזוב את הקרקע הבטוחה, המשכורת הקבועה והתנאים להם הם זוכים כשכירים במקום העבודה. אם בכל זאת החלטתם להפוך לעצמאים, סימן שאתם בדרך להגשים חלום. אך עם השאיפות באה גם אחריות גדולה, שכן כעת אתם אדונים לעצמיכם – עם כל המשתמע מכך. איך בוחרים תכנית פנסיונית לעצמאים? על כך בשורות הבאות.

תכנון פנסיוני – עצמאי לעומת שכיר

כדי שנוכל ליהנות מפנסיה בגיל פרישה, החוק מחייב כל בעל הכנסה בהפרשת כספים לתכנית פנסיונית – בין אם מדובר בעצמאי או שכיר. החוק אמנם מחייב אותנו להפריש כספים לפנסיה אך מאפשר לנו לבחור את התכנית בעצמנו. כאן העניינים מתחילים להסתבך, עם מגוון ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה וקופות גמל.

כשכירים, המעסיק בוחר עבורנו את החיסכון הפנסיוני ומרגע זה ואילך כל ההפרשות של העובד והמעביד מתועלות לתכנית שנבחרה. מה היתרון? המעביד בוחר עבורנו תכנית פנסיונית מבלי שנצטרך לשבור את הראש. מה החיסרון? תארו לכם חנות בגדים שמציעה למאות הלקוחות שפוקדים אותה בדיוק את אותו בגד – אותו צבע, אותה גזרה, אותה מידה. אולי שיטת המכירות הזו לא עובדת בחנויות בגדים, אך היא השיטה הרווחת בארגונים רבים בעת בחירת התכנית הפנסיונית.

בתור עצמאי יש לך את הזכות לבחור את התכנית הפנסיונית מבלי שהמעסיק יכתיב לך במה לבחור. זוהי אכן זכות גדולה, שמאפשרת לך לבחור תכנית המותאמת לצרכיך כדי לחסוך הרבה יותר לקראת גיל הפרישה.

תכנון פנסיוני לעצמאים – מה לא מספרים לך?

נחזור לחנות הבגדים, בה קניית בגד בודד תהיה כרוכה בתשלום מחיר מלא. לעומת זאת גוף גדול שירכוש מאות ואלפי פריטים יקבל הנחה משמעותית של עשרות אחוזים. גם אתה בתור קונה בודד משלם עמלות גבוהות, גבוהות מידי על התכנית הפנסיונית שלך. עמלות אלה מצטברות ומגיעות לעשרות ומאות אלפי שקלים שתוכל לחסוך באמצעות פנייה אל חברה לייעוץ פנסיוני. כוח הקנייה של אותה חברה גדול יותר, שכן היא משרתת לקוחות רבים. לכן ביכולתה לזכות בתנאים טובים בהרבה מאשר הקונה הבודד ולאפשר לך להוציא יותר מהפנסיה שלך.

היתרון הגדול בלהיות עצמאי הוא חופש הבחירה הגדול – פנייה אל חברה לייעוץ פנסיוני תאפשר ניצול נכון של אפשרויות הבחירה למען יצירת עתיד כלכלי מבטיח.

 

 
 
 
חדשות
ברוכים הבאים לאתר גמלה שירותי יעוץ פנסיוני.
אתם מוזמנים לקבל מידע באתר אודות ...
[לידיעה המלאה]
''למה לשלם כשאפשר בחינם?'' 03-2011
התפרסם מאמר של מנכ"ל המשרד "יעוץ פנסיוני, למה לשלם כשאפשר בחינם?" לצפייה יש ...
[לידיעה המלאה]
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
[לידיעה המלאה]
 

תכנון פיננסי פרישה שירותי תכנון פיננסי לקוחותינו ממליצים הזמנת פגישת תכנון פיננסי