חיסכון פנסיוני - תכנון פיננסי

מה  זה תכנון פיננסי?

נפתח בחדשות הטובות: המודעות לחשיבותו של ביטוח פנסיה הולכת וגדלה. אך האם העובדה שאתם חוסכים לפנסיה מבטיחה לכם עתיד כלכלי ורוד בהגיעכם לגיל פרישה? חוסכים רבים נמצאים במלכודת דבש: עבור רובנו מישהו (סוכן הביטוח המייצג את המעסיק למשל) בוחר ביטוח פנסיוני ואנחנו לתומנו חושבים שאנחנו "מכוסים". ומה קורה בפועל? אנחנו עלולים להימצא בתכנית שלא מתאימה לצרכים שלנו וכתוצאה מכך להפסיד מאות אלפי שקלים עד הפרישה!

הנה דוגמא שרלוונטית לרובנו: האם ידעתם שמקום העבודה בוחר ברירת מחדל עבור כל עובדיו את אותה התכנית מבלי לבדוק את מידת ההתאמה לצרכי העובד? נכון. אין זה חובתו אלא חובת המשווק/סוכן הביטוח להיפגש אתכם ולהציע התאמות שוטפות במוצרים הפנסיוניים. בעל עסק, האם אתה מודע לכך שאתה משלם דמי ניהול מנופחים בשל היעדר כוח מיקוח מול חברות הביטוח?

עלייה מתמשכת בתוחלת החיים וריבוי מוצרים פנסיוניים מחייבים אותנו לפנות לאיש מקצוע מוקדם ככל האפשר כדי לדאוג לעתידנו הכלכלי לאחר הפרישה. מטרתו של יועץ פנסיוני האובייקטיבי הוא לבחור יחד עם החוסך את התכנית המתאימה ביותר לצרכיו על מנת לדאוג לרווחה הכלכלית שלו בהגיעו לגיל פרישה. מה חשוב לדעת כאשר פונים לאיש מקצוע כדי לבחור את אפיק הביטוח הפנסיוני?

שירותי תכנון פיננסי – למי פונים?

אם החלטתם לפנות לאיש מקצוע כדי להסדיר את ענייני הפנסיה, עשיתם צעד משמעותי בדרך לביטחון כלכלי. אולם רגע לפני שפונים לקבלת תכנון פיננסי, כדאי להכיר את הנפשות הפועלות שיכולות לתת לכם שירות על פי חוק: סוכן ביטוח פנסיוני, משווק פנסיוני ויועץ פנסיוני עצמאי. לבחירה באחד מנותני השירות השלכות משמעותיות על כספי הפנסיה שלכם. אז מה ההבדלים ביניהם?

יועץ פנסיוני - יועץ הפנסיוני משתכר משכר הטרחה של המיועץ ולא מחברת הביטוח או בית ההשקעות
סוכן ביטוח פנסיוני – מפיץ מוצרים פנסיונים של גופים שונים תמורת עמלה דרך דמי הניהול שאתם משלמים.

משווק פנסיוני – שכיר באחד הגופים המשווקים מוצרים פנסיוניים, ולכן מוגבל למכירות מוצרים אלה בלבד. הגוף אותו מייצג המשווק, מרוויח דרך דמי הניהול שאתם משלמים..

מתכנן פיננסי -  הנו מומחה בתחום הפנסיוני אשר ניתן להעזר בו בחו"ד חד פעמית (מודל יועץ) או בליווי שוטף (מודל סוכן). הלקוח בוחר את המסלול לפי צרכיו. המתכנן בדוק ומבקר את כל מוצרי הפנסיה,קרות השתלמות,כספים נזילים,תוכניות חסכון והשקעות, מיסוי ופרישה ועוד.

מתכנן פיננסי

ובשורה התחתונה: לפני שאנחנו מקבלים החלטות שמשפיעות בצורה כל כך משמעותית על עתידנו, כדאי לדעת למה אנחנו נכנסים.

רוצים לדעתם מה מצב הפנסיה שלכם? צרו קשר לקביעת פגישת תכנון פיננסי חינם

 

 
 
 
חדשות
ברוכים הבאים לאתר גמלה שירותי יעוץ פנסיוני.
אתם מוזמנים לקבל מידע באתר אודות ...
[לידיעה המלאה]
''למה לשלם כשאפשר בחינם?'' 03-2011
התפרסם מאמר של מנכ"ל המשרד "יעוץ פנסיוני, למה לשלם כשאפשר בחינם?" לצפייה יש ...
[לידיעה המלאה]
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
תגובתו של מנכ''ל המשרד במגזין עדיף 04-2011
[לידיעה המלאה]
 

תכנון פיננסי פרישה שירותי תכנון פיננסי לקוחותינו ממליצים הזמנת פגישת תכנון פיננסי